Kietaviškiu

Projektai

Mokomoji spalvinimo knyga vaikams

Pažinti, iš kur parduotuvėje atsiranda daržovės ar kiti produktai, svarbu dar vaikystėje. Vedini šios minties parengėme spalvinimo knygą mažiesiems, kurioje kūrybiškai pristatomos daržovių auginimo subtilybės. Tekstus šiai knygai kūrė Kietaviškių šiltnamių agronomė Aistė Semėnė, o iliustracijas – Indrė Vaiciukaitė. Mūsų spalvinimo knyga vaikams dalinta mokyklose ir kavinėse.

Spalvinimo knygelė
Download

Apdovanoti „ADC‘20“ reklamos festivalyje

Nuolat ieškome kūrybiškų būdų suprantamai paaiškinti, kaip auginame savo produktus. Kadangi kamanės – neatskiriama šio proceso dalis, leidome ir joms sužibėti. Mūsų kurta reklama apie šiltnamyje gyvenančias kamanes ne tik mirgėjo televizijos ekranuose, bet ir buvo apdovanota „ADC‘20“ reklamos festivalyje.

Projektas apie maisto švaistymą

2021 m. mūsų rengtas projektas „Gražuolė ir pabaisa“, skirtas edukuoti apie nestandartinių formų daržoves ir pelnęs laurus tų metų „ADC’21“ reklamos festivalyje, per vienerius metus mums padėjo išsaugoti daugiau nei 100 tonų tinkamo vartoti maisto. Tai atitinka beveik 200 tonų anglies dvideginio emisijų, kurios nepateko į aplinką. Nestandartinės formos daržovėmis mes prekiaujame prekybos centruose, iš jų taip pat spaudžiame sultis. Maisto perteklių aukojame įvairioms nevyriausybinėms ir savanorysčių organizacijoms.

Žiūrėti video Skonis nepaiso standartų Galerija

Pakuočių revoliucija

Plastikas nei mums patinka, nei mūsų užaugintoms daržovėms jame tūnoti malonu, todėl pažadėjome sau visas turimas pakuotes pakeisti į draugiškesnes aplinkai. 2021 m., pirmiau už kitus daržovių augintojus, atsisakėme plastikinių vazonėlių, o plastikines salotų pakuotes pakeitėme į tokias, kurių 80 proc. sudaro popierius. Vien tokiu būdu per metus išvengėme gaminti net 16 tonų naujo plastiko.

Sultys sveikatai

Pomidorai raudoni dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – juos labai myli saulė, antroji – jie turi daug pigmento likopeno, kuris yra vienas galingiausių antioksidantų, užkertančių kelią net onkologiniams procesams. Švaistyti tokį gėrį būtų negarbinga, todėl užuot išmetę pomidorų perteklių, išspaudžiame natūralių sulčių. 

Parama senoliams

Kaip skirtingai prinokę pomidorai laikosi ant vienos šakelės, taip ir skirtingo amžiaus žmonės gali laikytis drauge. Jau daugiau nei dešimtmetį bendradarbiaujame su įvairiomis organizacijomis, tarp jų ir besirūpinančiomis senoliais. Kiekvienas nusipelno sveikai maitintis ir gyventi oriai, todėl mes dalinamės Kietaviškių šiltnamiuose užaugintu maistu ir remiame organizacijas finansiškai.