Kietaviškiu

Apie mus

Kietaviškių šiltnamiai – didžiausias šiltnamių kompleksas Baltijos šalyse. Moderniausių technologijų pagalba sukūrę palankų mikroklimatą, primenantį tikrą lietuvišką vasarą, čia visus metus auginame šviežias daržoves: net 17 rūšių pomidorų, ilgavaisius ir trumpavaisius agurkus, salotas.

Šiltnamiai Kietaviškėse įrengti dar prieš 30 metų – tokiu būdu sumanyta panaudoti netoliese veikusios Elektrėnų elektrinės sugeneruotos šilumos perteklių. Iš pradžių šiuose šiltnamiuose auginti rožynai, o juos prižiūrėti pasamdytos tuo metu darbo neturėjusios moterys iš aplinkinių miestų ir miestelių. 

Nors šiltnamių šeimininkai pasikeitė, kai įsigijome juos 1987 m. ir vietoj rožynų ėmėmės auginti daržoves, dėmesys aplinkai ir socialinės iniciatyvos išliko mūsų įmonės DNR. Prisidedame prie kovos su klimato kaita, mokome apie maisto švaistymo pasėkmes, rengiame edukacines ekskursijas moksleiviams ir suaugusiems.

Kaip mes gyvename?

Tvariai ir inovatyviai

Šiltnamiuose naudojamės moderniausia technologine įranga, kuri mums padeda saugiai auginti daržoves, tausojant aplinką bei jos išteklius. Esame užsispyrę iki 2030 m. sukurti tokį tvarų mūsų produkcijos ciklą, kad galėtume jaustis ramūs, jog į atmosferą neišmetame anglies dvideginio emisijų.

Rūpindamiesi žmonėmis

Mūsų šiltnamiuose auginamos daržovės į parduotuves pristatomos naujose, kur kas tvaresnėse pakuotėse. Palaipsniui visai atsisakome plastiko ir vietoj jo renkamės kitas perdirbtas medžiagas.

Darnoje


Per pastaruosius 15 metų keitėsi ne tik Kietaviškių šiltnamių teritorija, bet ir daržovių pasiūla, plėtėsi komanda, daugėjo įrangos. Augant išlaikyti ryšį su mus supančia aplinka darosi vis didesnis iššūkis, todėl išsikėlėme sau ryžtingą tikslą: nuo 2025 m. visai nebeišmesime anglies dvideginio emisijų ir neturėsime atliekų.

Kurdami aplinkai draugiškesnes pakuotes

Mūsų šiltnamiuose auginamos daržovės į parduotuves pristatomos naujose, kur kas tvaresnėse pakuotėse. Palaipsniui visai atsisakome plastiko ir vietoj jo renkamės kitas perdirbtas medžiagas.

Socialiai atsakingai

Šiltnamiuose žiemą vasarą rengiame edukacines ekskursijas moksleiviams ir suaugusiems iš įvairių socialinių grupių. Svečius mokome, kaip mažiau švaistyti maistą, ir supažindiname su modernia daržininkyste. Taip pat prisidedame ir prie įvairių edukacinių projektų, remiame organizacijas.

Šviesos kultūra

Tamsų vakarą ar naktį Kietaviškės matyti iš toli – šviesa tarsi kabo virš šiltnamių. Šiltnamiuose dar 2017 m. įmontuotos net 1000 vatų galios lempos, kurios paliekamos šviesti augalams 18–19 valandų per parą. Tai pirmą kartą Lietuvoje įdiegta šviesos kultūra – moderni apšvietimo ir mikroklimato palaikymo sistema. Kaip mes savo gyvybinius procesus stebime išmaniuosiuose laikrodžiuose, taip ir pomidorai bei kitos daržovės pasitiki technologijomis: jų auginimo procesas kompiuterizuotas.

Biokuro katilinė

2017 m. pradėjome naudotis savo biokuro katiline, kurioje deginamos medienos skiedros, miško kirtimo atliekos ir kokoso plaušas. Tokiu būdu išgauta energija kaupiama specialioje talpoje, iš kur reikiant yra paskirstoma šiltnamiuose augančioms daržovėms. Jau dabar beveik pusė Kietaviškių šiltnamių yra aprūpinami šiluma iš savos katilinės. 

Lietaus vanduo

Latakų pagalba lietaus vanduo nuo mūsų šiltnamių stogų surenkamas į teritorijoje esantį lietaus baseiną ir tuomet yra naudojamas laistyti daržoves. Laistytuvai savo amžių jau nugyveno šiltnamiuose darbuojasi automatiniai purkštukai. Kompiuterio pagalba jie žino, kiek vandens reikia kuriam augalui, tad ir išteklių nešvaistome.